Obywatele Indii chcący wyjechać do Polski w celu udziału w szkoleniu zawodowym mogą od teraz uzyskać wizę z tego tytułu.

(Dalsza część artykułu pod materiałem wideo)


Zobacz film: Wynagradzanie i motywacja pracowników

wynagradzanie

Efektywne systemy wynagradzania i motywowania pracowników odgrywają kluczową rolę w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Odpowiednie mechanizmy kształtowania płac sprzyjają bowiem zwiększeniu zaangażowania, efektywności oraz lojalności zatrudnionych osób. Pracownicy, którzy otrzymują adekwatne wynagrodzenie oraz możliwość rozwoju, chętniej podejmują inicjatywę i realizują cele organizacji. W naszym filmie eksperci CRIDO w zakresie podatków osobistych i prawa pracy Michał Grzybowski, Agnieszka Piątek, Michał Balicki i Michał Panek podpowiadają jak wynagradzać i motywować skutecznie i zgodnie z przepisami prawa zwłaszcza najnowszymi.


Lista dokumentów wymaganych jest podobna do standardowej, czyli m.in.

  1. Międzynarodowy paszport wydany w ciągu ostatnich 10 lat, a jego ważność powinna wynosić co najmniej 3 miesiące po planowanej dacie wyjazdu z terytorium Schengen; musi mieć co najmniej dwie puste strony.
  2. Poprawnie wypełniony i podpisany wniosek wizowy (bez pustych stron, podpisany dwukrotnie przez wnioskodawcę; podpis jak w paszporcie).
  3. List motywacyjny Wnioskodawcy zawierający cel i czas trwania podróży, listę załączonych dokumentów i inne przydatne informacje.
  4. Dowód zamieszkania w Indiach – dokument tożsamości potwierdzający miejsce zamieszkania w jurysdykcji ambasady/konsulatu, paszport/karta Adhaar.
  5. Oryginał zaświadczenia instytucji edukacyjnej prowadzącej program o przyjęciu na szkolenie edukacyjne, oryginał dowodu zapłaty za program edukacyjny wydany przez instytucję edukacyjną.
  6. Dokumenty potwierdzające posiadanie wystarczających środków finansowych na pokrycie kosztów utrzymania w Polsce (75 PLN/dzień planowanego pobytu lub 20 PLN w przypadku, gdy osoba zapraszająca potwierdzi, że pokryje WSZYSTKIE koszty utrzymania) oraz podróży powrotnej (2500 PLN) do kraju pochodzenia lub zamieszkania.
  7. Ubezpieczenie medyczne w podróży (TMI).
  8. Oryginał dokumentu potwierdzającego zakwaterowanie na planowany okres pobytu: umowa najmu lub inny rodzaj zakwaterowania w Polsce.
  9. Dodatkowe, przydatne dokumenty w celu wyjaśnienia/uzasadnienia wniosku.

Pełna Checklista dostępna na stronie konsulatu RP w Indiach.

W celu złożenia wniosku należy zarezerwować spotkanie w odpowiedniej kategorii za pośrednictwem Centrum wizowego.

NALEŻY PAMIĘTAĆ o tym, że wysokość opłaty za przyjęcie i rozpatrzenie wniosku o wydanie wizy krajowej od 1.01.2025 uległa zmianie i wynosi 12 007 INR.

Opłaty przyjmowane są w kasie urzędu konsularnego w momencie składania wniosku. Akceptowane formy płatności: gotówka w walucie lokalnej (INR).

Ambasada RP w Nowym Delhi czasowo zawiesza możliwość zapisów na spotkania wizowe na kwiecień w systemie VFS. Rejestracja wniosków na spotkania wizowe w kategoriach praca oraz studia w dalszym ciągu odbywa się przez e-konsulat. Rejestracja wniosków na spotkania w pozostałych kategoriach zostanie ponownie uruchomiona najpóźniej 1 kwietnia 2025 r.


Zapoznaj się z pełną ofertą: Human Advisory Services


Zapisz się na nasz newsletter >>HRstacja | Zmiany w prawie pracy