Ostatnimi czasy w kółko przypominamy Państwu o programie BEPS realizowanym przez OECD i G20 i o tym jakie przełożenie ma on na polskie przepisy podatkowe – a ma dość znaczące, zarówno w odniesieniu do regulacji cen transferowych jak i przepisów o cienkiej kapitalizacji czy o zagranicznej spółce kontrolowanej (CFC).

Tym razem chcielibyśmy przedstawić Państwu opracowanie przygotowane przez naszą sieć Taxand, które pokazuje, iż działania będące konsekwencją BEPS realizowane są też w innych krajach. Przedstawiamy więc "Taxand Global BEPS Report" przygotowany na listopad 2015, podsumowujący działania jakie zostały już podjęte lub będą podjęte w prawie 20 krajach w związku z realizacją działań BEPS. Załączony raport przedstawia m.in. informacje o tym jakie działania związane z CFC, odliczalnością kosztów odsetkowych czy dokumentacją cen transferowych zostały podjęte przez takie kraje jak Niemcy, USA, Francja, Holandia, Wielka Brytania czy Rosja. Niniejsze opracowanie udziela też informacji o tym, jaki wpływ ma BEPS w omawianych krajach na kontrole podatkowe oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę prowadząc działalność w tych krajach, żeby ograniczyć ryzyko podatkowe.

Zachęcamy do lektury!
Podsumowanie z implementacji działań BEPS w różnych krajach zamieszczamy również dla Państwa na naszej stronie cenytransferowe.taxand.pl, w sekcji Prawo, gdzie będziemy również w przyszłości zamieszczać aktualizacje tego raportu, przedstawiając dalsze postępy we wdrażaniu działań BEPS w innych krajach.


ceny transferowe_crido taxandSprawdź nowy kanał informacyjny o cenach transferowych: cenytransferowe.taxand.pl