Dziś rusza nabór w ramach konkursu Szybka ścieżka. Pierwsza runda skierowana jest do dużych przedsiębiorstw aplikujących samodzielnie lub w konsorcjum z udziałem MŚP i jednostek naukowych. Druga runda rozpocznie się 13 kwietnia br. i jest skierowana do firm z sektora MSP aplikujących samodzielnie lub w konsorcjum z jednostką naukową. W sumie do dyspozycji jest 300 mln złotych (Runda I - 100 mln złotych oraz Runda II - 200 mln złotych).

Konkurs jest wyjątkowy, nie tylko z tego powodu, że będzie to ostatnia możliwość rywalizacji o wsparcie z UE na projekty B+R ale też dlatego, że zostanie zamknięty wcześniej, jeżeli suma wartości dofinansowania w złożonych wnioskach w ramach danej rundy przekroczy 500% alokacji. Jednocześnie, nabór wniosków w danej rundzie musi trwać co najmniej 7 dni.

Przypomnijmy, że celem projektów ma być opracowanie innowacyjnego rozwiązania możliwego do wdrożenia w działalności gospodarczej. Realizacja projektów musi być zaplanowana poza województwem mazowieckim.

Generalne zasady konkursu nie zmieniły się, dlatego też zachęcamy do zapoznania się z wcześniejszym wpisem na naszym blogu: https://crido.pl/blog-business/ostatnia-szansa-na-dofinansowanie-dzialalnosci-br/