W kolejnym Innovation Insights zachęcamy do przeczytania o tym, że zrównoważony rozwój to wielka szansa dla firm, jak duże firmy mogą efektywnie współpracować ze startupami, a także jak identyfikować trendy w naszej branży.

Zrównoważony rozwój to ogromna szansa

Zachęcamy do lektury wywiadu Sustainability is a Huge Opportunity ze Svenem Gravem, szefem działu innowacji w Wilo i zaczerpnięcia inspiracji z case study działań w obszarze zrównoważonego rozwoju realizowanych przez firmę.

Efektywna współpraca dużych firm ze startupami

Jakie są kluczowe czynniki gwarantujące efektywne tworzenie innowacji oparte na współpracy między korporacjami a startupami technologicznymi? Jak możemy od samego początku zwiększyć szanse powodzenia projektów przy takiej współpracy? Oto pytania, na które odpowiada artykuł Collaborating Effectively with Startups: Anticipation, Key to Success, w którym przeczytać można o znaczeniu relacji i organizacji pracy.

Jak identyfikować trendy istotne dla naszej branży?

Trendy są podstawowym składnikiem foresightu – przewidywania i planowania przyszłości. Znana futurystka Amy Webb, profesor foresightu strategicznego w NYU Stern School of Business i autorka „The Signals Are Talking”, definiuje trend jako „znaczący rozwój, który zmierza w określonym kierunku i prowadzi do innych zmian w technologii, biznesie, społeczeństwie i innych sferach naszego życia”. W artykule How to Identify Industry Trends przeczytać można o tym gdzie i jak szukać takich trendów.

Warto przeczytać: